"Studio pod parasolką" to program tworzony przez kobiety, dla których inspiracją były wydarzenia z 3 października oraz chęć podkreślenia głosu kobiet w debacie publicznej. Program prowadzi Dorota Wysocka-Schnepf - była dziennikarka głównego wydania "Wiadomości" w TVP1. Do komentowania rzeczywistości i aktualnych wydarzeń prowadząca zaprasza znane kobiety. W drugim odcinku rozmawia z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk z Partii Razem, Martą Lempart z KOD, organizatorką strajku kobiet 3 października 2016 r. (#czarnyprotest, #czarnyponiedziałek), Ewą Wieczorek redaktorką naczelną Wysokich Obcasów Extra oraz Dominiką Wielowieyską dziennikarką Gazety Wyborczej. Na 24 października zapowiadane są kolejne protesty. Czy Polki, które wspólnie protestowały 3 października zdołają utrzymać jedność mimo dzielących je różnic (jedne chcą liberalizacji ustawy antyaborcyjnej, inne utrzymania obecnych przepisów)? Program jest emitowany w soboty, o godz. 12.00 w serwisie Wyborcza.pl.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.