W poniedziałek wieczorem była olimpijka skarżyła się, że została pobita przez ochroniarzy przed Muzeum Powstania Warszawskiego. W sieci zawrzało, wyrazy wsparcia napływały do Klepackiej z różnych stron. Ale zdarzenie niekoniecznie wyglądało tak, jak je sportsmenka przedstawiła. Informacje są sprzeczne.
W środę stołeczny ratusz wystosuje pismo do prezesa Legii Warszawa. Zażąda wyjaśnień w sprawie zatrudnienia jako pełnomocnika zarządu klubu człowieka organizującego szczucie na osoby LGBT. Chodzi o Mariusza Chłopika, byłego doradcę premiera Morawieckiego, zięcia wojewody Radziwiłła.
Kolejny wyciek e-maili na portalu Poufna Rozmowa. Wynika z nich, że pracownicy kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego szukali celebrytów, którzy będą publicznie krytykować środowisko LGBT+. W wiadomości pada nazwisko Zofii Klepackiej oraz Zbigniewa Bońka.
Zresztą o co tyle hałasu? O te pozdrowienia dla Julii po zdobyciu srebrnego medalu w Tokio? Że te pozdrowienia pokazała publiczna telewizja? No dobrze, żartuję - to warte hałasu, jest o czym mówić
Zofia Klepacka, reprezentująca Polskę w windsurfingu, zamieściła na Facebooku zdjęcie z Katarzyną Zillmann, jedną z wioślarek, które w tym tygodniu zdobyły dla Polski srebro. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że Klepacka słynie z homofobicznych wypowiedzi, a Zillmann po zdobyciu medalu zrobiła coming out na antenie TVP.
Żeglarz AZS AWFiS Gdańsk Piotr Myszka zajął 4. miejsce w mistrzostwach Europy w klasie RS:X. Zawody odbyły się w portugalskiej Vilamourze. - Prędkość przy słabych wiatrach, co wcześniej było moją bolączką, jest. Po kontuzji żeber ani śladu, koronawirus też już za mną. Zatem same plusy - mówi nam zawodnik.
Kalendarz "Gwiazdy Andersa" na 2021 r. zdobią zdjęcia absolwentów LO Mistrzostwa Sportowego im. gen. Andersa i uzdolnionej młodzieży z liceum. Kto kupi, wesprze młodych sportowców. Gwiazda na sierpień to medalistka w windsurfingu i autorka m.in. słów "Kategorycznie mówię "nie" na LGBT!".
Zofia Klepacka, najsłynniejsza homofobka wśród polskich sportsmenek, odpowiada na wezwanie Kaczyńskiego do obrony kościołów przed kobietami protestującymi w obronie swoich praw.
Co trener może zrobić, gdy ma w drużynie olimpijskiej zawodniczkę oskarżaną o homofobię i lesbijkę.
Zofia Klepacka, sportsmenka i przeciwniczka deklaracji LBGT+, gościnnie wystąpiła w homofobicznym i antyaborcyjnym teledysku rapera Karata NM. Po dwóch dniach serwis YouTube usunął go ze swojej strony za szerzenie nienawiści.
Zofia Klepacka, sportsmenka i przeciwniczka deklaracji LBGT+ gościnnie wystąpiła w homofobicznym i antyaborcyjnym teledysku rapera Karata NM. Według autora tekst "inspirowany jest Pismem Świętym".
Andrzej Melak, warszawski poseł PiS zaatakował prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej za słowa o tym, że windsurferka Zofia Klepacka nielegalnie i wbrew procedurom została uhonorowana tytułem honorowego członka związku.
- Nie została pani Członkiem Honorowym naszego Związku - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez zarząd główny.
Adam Małysz, Otylia Jędrzejczak, Radosław Majdan... Te głośna nazwiska to tylko część spośród sportowców, którzy powiedzieli głośne "nie" homofobii. Ich reakcja to sprzeciw wobec homofobicznych wypowiedzi polskiej olimpijki Zofii Klepackiej, która niedawno na swoim Facebooku pisała m. in. 'Kategorycznie mówię "nie" na LGBT'. W odpowiedzi na te słowa Kampania Przeciw Homofobii wystartowała ze specjalną akcją #SportPrzeciwHomofobii.
Zofia Klepacka, brązowa medalistka olimpijska w windsurfingu, skrytykowała podpisaną przez prezydenta Warszawy Deklarację LGBT+. Jej wpis wywołał wiele emocji. Teraz skomentowała go Wanda Traczyk-Stawska.
Zofia Klepacka (Legia Warszawa) już przed sobotnim wyścigiem medalowym pewna była wywalczenia złota w rozgrywanych w Sopocie mistrzostwach Europy w olimpijskiej, windsurfingowej klasie RS:X. Ostatniego dnia płynąc na pełnym luzie, dopłynęła do mety 8. W rywalizacji mężczyzn 7. miejsce zajął Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), natomiast 9. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot).
Po czwartym dniu rozgrywanych w Sopocie mistrzostw Europy w olimpijskiej windsurfingowej klasie RS:X tytuł najlepszej na Starym Kontynencie wywalczyła Zofia Klepacka (Legia Warszawa). Wśród panów na szóste miejsce spadł Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń). Rzutem na taśmę do finału awansował za to Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot).
Po trzecim dniu rozgrywanych w Sopocie mistrzostw Europy w olimpijskiej, windsurfingowej klasie RS:X w rywalizacji kobiet na prowadzeniu umocniła się Zofia Klepacka (Legia Warszawa). Wśród mężczyzn na 3. miejsce spadł Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń). Mimo nieprzyjemnej przygody w drodze na regaty znacząco w górę podskoczył Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot).
Zofia Klepacka (Legia Warszawa) prowadzi, natomiast Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) zajmuje 2. miejsce po dwóch dniach odbywających się w Sopocie mistrzostw Europy w olimpijskiej windsurfingowej klasie RS:X. Póki co dalsze miejsca zajmują zawodnicy trójmiejskich klubów, a Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) wycofał się z rywalizacji.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.