Tysiące uczestników i atmosfera wielkiego miejskiego święta. Ulica Piotrkowska znów stała się trasą jednego z najpopularniejszych biegów ulicznych w Polsce.
To już 23. edycja Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Na starcie można się spodziewać rekordowej liczby zawodników.
W 20. Półmaratonie Warszawskim oraz w "Biegu na Piątkę" weźmie udział aż 33 tys. zawodników. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na spore utrudnienia.
W sumie 310 tys. osób na całym świecie wystartowało w niedzielę, 4 maja w charytatywnym biegu Wings For Life World Run. Zwyciężczyni imprezy w Poznaniu zajęła drugie miejsce w globalnym rankingu. Mieszkanka podpoznańskich Pobiedzisk wygrała w Chorwacji.
Uczestnicy 17. PKO Poznań Półmaratonu na kilka godzin opanowali miasto. Wygrała Ukrainka Wiktoria Kaliużna oraz Erytrejczyk Oqbe Kibrom Ruesom. Rekordów trasy nie pobito, ale pod względem frekwencji impreza była rekordowa.
Miesiąc po zakończeniu 23. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza organizatorzy ogłosili oficjalne wyniki. Debiutantka - Kenijka Celestine Temko Kwachuwai, która wygrała bieg, miała pozytywny test antydopingowy i zwycięstwo zostało jej odebrane.
23. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza nie przyniósł nowych rekordów trasy, a karty tego dnia rozdawała pogoda. 42 kilometry i 195 metrów najszybciej pokonał Marokańczyk Mohamed Chaaboud, a wśród kobiet debiutantka z Kenii - Celestine Temko Kwachuwai.
W niedzielę 13 października na ulice miasta po raz 23. wybiegną uczestnicy Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. W tym roku z rekordami trasy oraz prywatnymi wyzwaniami zmierzy się ponad 4 tys. zawodowych biegaczy oraz amatorów.
W najbliższy weekend (11 - 12 maja) białostockie ulice zamienią się w trasy dla biegaczy. Do udziału w kolejnej edycji białostockiego półmaratonu zgłosiło się ponad 6 700 zawodników i zawodniczek. Nastąpią poważne utrudnienia w ruchu w całym mieście.
16. PKO Poznań Półmaraton frekwencją nawiązał do najlepszych edycji sprzed pandemii. Na ulice miasta wybiegło ok. 10 tys. biegaczy. Wygrali Etiopczycy - wśród mężczyzn Debebe Teka Tereda, a wśród kobiet Meskerem Molla Moges.
16. PKO Poznań Półmaraton będzie wyjątkowym biegiem ulicznym. Od wybuchu pandemii koronawirusa żaden poznański maraton lub półmaraton nie przyciągnął aż tylu chętnych. Start w niedzielę, 14 kwietnia o godz. 10.
Sabina Jarząbek z KKL Kielce zdobyła drugi raz z rzędu tytuł mistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5 km. Była zdecydowanie najlepsza na trasie wokół Stadionu Narodowego w Warszawie.
W niedzielę odbędzie się bieg uliczny z cyklu Chęć na Pięć. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans pięciu kilometrów. Trasa będzie wiodła ulicami Lublina.
Jest to kolejny przypadek pozytywnego wyniku testu antydopingowego biegacza, który w Poznaniu zajął wysokie miejsce w maratonie lub półmaratonie. Jednak nie jest to efektem nieuwagi czy pecha organizatorów, ale konsekwentnego testowania najlepszych zawodników.
Biegacze z Etiopii zdominowali czołówkę 15. Poznań Półmaratonu. Wygrał debiutujący na tym dystansie 18-letni Haftamu Gebresilase z czasem 01:00:26. Wśród pań najszybsza była jego rodaczka Wibineh Anchalem - pobiła ona rekord trasy, biegnąc w czasie 01:07:54.
15. Poznań Półmaraton odbędzie się 16 kwietnia. W tym roku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przy organizacji biegu współpracują z Wartą Poznań. A skoro Zieloni są eko, to i wspólne inicjatywy również takie są.
Start - w pobliżu Ogrodów Geyera. Uczestnicy Biegu Ulicą Piotrkowską 27 maja wyruszą w 10-kilometrową trasę.
21. Poznań Maraton miał być rekordowy i taki był. Szybka nowa trasa poprowadzona po ulicach Poznania pozwoliła na osiągnięcie najlepszych wyników w historii. Najlepszym biegaczem został Etiopczyk Bazu Hayla (2:11:27), a wśród pań bezkonkurencyjna była Kenijka Caroline Kilel (2:27:01), która pobiła ośmioletni rekord o prawie 5 minut.
W niedzielę, 16 października na ulicach Poznania ponownie pojawią się tysiące zawodowych i amatorskich maratończyków, którzy będą chcieli zmierzyć się z najsłynniejszym biegowym dystansem.
Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią SARS-CoV-2, na trasę wraca kolejna edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (BUMWRO). Wydarzenie, na które trwają obecnie zapisy, odbędzie się 1 października. Co ważne, BUMWRO2022 wpisuje się we wspólne obchody inauguracji roku akademickiego uczelni wrocławskich.
W niedzielę rano na ulicach Rzeszowa odbędzie się półmaraton rzeszowski. Niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.
Bieg miejski "Wrocławska Dycha Sylwester" odbył się na normalnych zasadach, tak jak przed pandemią koronawirusa. Biegacze wystartowali ze startu wspólnego koło Górki Skarbowców i dwukrotnie pokonali 5-kilometrową pętlę. Na zawodników na mecie czekały kanaki, barszcz lub woda, a na deser tort, ciasto oraz szampan.
W nieco zmienionej formule odbędzie się City Trail w edycji 2020/21. Bydgoscy biegacze na starcie pierwszego biegu staną 21 listopada.
Od kilku lat w pierwszą niedzielę września pracownicy lubelskich firm i korporacji stają na starcie Lublin Business Run - biegu biznesowego, który aktywność fizyczną i integrację pracowników łączy z charytatywnym celem. Również w tym roku organizatorzy nie rezygnują z imprezy i zapraszają na pomaganie przez bieganie w nowej, bezpiecznej odsłonie. Zapisy startują 27 maja.
W niedzielę amatorzy biegania mieli kolejną okazję do występu. Wszystko za sprawą Drugiej Dychy do Maratonu, która tym razem wystartowała z ul. Krochmalnej. Był to niejako półmetek przygotowań do ósmej już edycji Maratonu Lubelskiego, który odbędzie się 10 maja 2020 r.
Kolorowy peleton biegaczy w pełnym słońcu dotarł do mety 3. LOTTO Półmaratonu Lubelskiego. Najszybciej dystans przebiegli Andrzej Starżyński i Magdalena Wójcicka.
To pierwszy sprawdzian dla biegaczy w nowym roku szkolnym. W niedzielę na stadionie lekkoatletycznym Startu przy al. Piłsudskiego odbył się bieg "Piątka na start".
Biegacze wystartowali w samo południe w niedzielę. Scenerią zawodów był Zalew Zemborzycki. Cztery Dychy do Maratonu to cykl biegów, w których uczestnicy testują swoje umiejętności na dystansie 10 km. Regulamin zakładał 80 minut na pokonanie trasy. Każdy kto zbierze wszystkie cztery medale może złożyć je w jeden wielki medal. Organizatorem biegu jest Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie. W niedzielę odbyły się ostatnie zawody z tej serii w tym roku. Maraton ulicami Lublina pobiegnie 12 maja. md
Wśród mężczyzn triumfował Artur Kern, wśród kobiet - Joanna Szmit. Jako pierwsi przebiegli 10-cio kilometrowy dystans biegu Drugiej Dychy do Maratonu.To druga impreza z cyklu Czterech Dych do Maratonu, której celem jest przygotowanie biegaczy do 7. Maratonu Lubelskiego. Tym razem start i metę usytuowano przy ul. Krochmalnej. Trasa liczącego 10 km biegu prowadziła ulicami miasta: Stadionową, Muzyczną, Głęboką, Alejami Kraśnickimi, Al. Racławickimi, Lipową, Al. Piłsudskiego, Lubelskiego Lipca 80' i Cukrowniczą. Zawodnicy po raz pierwszy rywalizowali na tej trasie. Niedzielny bieg rozpoczął się w południe. W sumie do mety dobiegło 1000 zawodników. Chociaż rekord liczby uczestników nie został pobity, jest to znakomita frekwencja. - Pogoda wbrew pozorom dopisała, było cieplej niż tydzień temu. Trasa, jak na warunki miejskie, też przyjemna, szybka z małą ilością podbiegów - przyznaje Marcin Bielski, prezes Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, która organizuje wydarzenie. ali
Amputacja nogi była dla niego szokiem. Mimo tego Mariusz Zieliński się nie poddał. Dziś jest reprezentantem Polski w hokeju na sledgach. Za tydzień pobiegną dla niego setki osób, by zebrać pieniądze potrzebne na nową protezę.
Trzej mistrzowie Polski staną na starcie niedzielnego maratonu. Wraz z nimi tysiące biegaczy amatorów na trasie królewskiego dystansu i biegu na 10 km.
Regulamin II Biegu Konstytucji w Skarżysku-Kamiennej, z którego wynika, że nagradzani będą tylko "uczestnicy narodowości polskiej", krytykuje Stowarzyszenie "Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych". - To nie ma nic wspólnego z rasizmem. Chodzi tylko o zniechęcenie do udziału w biegu amatorskim profesjonalnych grup, które zarabiają na wygrywaniu - tłumaczy prezydent miasta.
Już po raz ósmy w Krynicy-Zdroju odbędzie się Festiwal Biegowy. Na trzydniowe święto (8-10 września) dla biegaczy ulicznych i górskich na drugi koniec Polski pojedzie ponad 200 osób z Trójmiasta i regionu!
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.