Krajowa Administracja Skarbowa nie szuka nowego miejsca na budowę. Wciąż liczy na to, że inwestycja powstanie w okolicach Lutomierska.
Funkcjonariusze policji oraz Izby Skarbowej jednocześnie przeszukali cztery miejsca w Warszawie znane hazardzistom. Oprócz automatów zabezpieczyli także gotówkę, którą wydali w nich gracze.
Na licytacji komorniczej w urzędzie skarbowym pani Agnieszka kupiła samochód. Kiedy chciała go zarejestrować, wkroczyła policja i prokuratura. Rzecznika Praw Obywatelskich chce wyjaśnień.
Na licytacji komorniczej w urzędzie skarbowym pani Agnieszka kupiła samochód. Kiedy chciała go zarejestrować, wkroczyły policja i prokuratura. - Powiedzieli mi, że jestem podejrzana o paserstwo - opowiada kobieta.
100 e-papierosów bez polskich znaków akcyzy przejęli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku. Nielegalny towar warty blisko 20 tys. zł znajdował się w przesyłce kurierskiej nadanej w Niemczech do odbiorcy z województwa podlaskiego.
Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała salon gier hazardowych działający nielegalnie na terenie powiatu nyskiego. Zabezpieczono trzy automaty do gier i ponad 9 tys. zł w gotówce.
Ponad 200 kg nielegalnego tytoniu wykryli celnicy w zielonogórskich sortowniach przesyłek pocztowych. Podejrzany towar wywąchał labrador Hektor.
Maile rozsyłane są do różnych odbiorców. Nadawcą ma być Ministerstwo Finansów lub podległy mu podmiot. "To próba wyłudzenia danych osobowych i numerów kart kredytowych" - ostrzega Izba Skarbowa w Szczecinie.
Pionierski w Polsce projekt szkolenia psów w kierunku wczesnego wykrywania COVID-19 u ludzi koordynuje Mateusz Połomski z Nowego Miasta Lubawskiego w woj. warmińsko-mazurskim.
Prawdopodobnie na początku przyszłego roku ogłoszona zostanie trzecia licytacja związana ze sprzedażą kieleckiej Galerii Hossa. Do dwóch poprzednich nikt się nie zgłosił. Teraz cena ma znów spaść.
Prezesi spółek zaangażowanych w ten proceder to klasyczne "słupy". Śledztwo prowadzi zachodniopomorska delegatura Prokuratury Krajowej.
Transport zawierający 4 tys. litrów tzw. bezwodnika octowego przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Gdyni oraz Łodzi. Towar wwiózł do Polski obywatel Ukrainy, który nie przedstawił wymaganych dokumentów.
Przestępcy wynajmowali lokale na nazwiska podstawionych osób i tam instalowali nielegalne automaty. Mieli zarobić na tym prawie 10 mln zł.
Katowicki sąd oddalił pozew, jaki Robert Janeczek złożył przeciwko Izbie Skarbowej w Katowicach. Uznał, że nie ma związku przyczynowego między błędną decyzją urzędnika skarbowego a bankructwem firmy biznesmena. Wyrok jest nieprawomocny.
Ponad 700 tys. zł podatku wraz z należnymi odsetkami wpłacił podatnik jednego z podkarpackich urzędów skarbowych w wyniku przeprowadzonej kontroli podatkowej i złożonych korekt za inne okresy. Podatnik obniżał kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego wynikające z fikcyjnych faktur.
Funkcjonariusze podlaskiej i lubelskiej KAS wspólnie z policjantami CBŚP zlikwidowali pod Lublinem nielegalną krajalnię oraz magazyn tytoniu. W ręce funkcjonariuszy wpadło ponad 3500 kg tytoniu oraz urządzenie do jego przetwarzania. Gdyby ujawniony przez funkcjonariuszy nielegalny towar trafił na czarny rynek, skarb państwa straciłby ponad 2,5 miliona złotych. Podczas akcji zatrzymano cztery osoby.
Funkcjonariusze podlaskiej Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Gródka (pow. białostocki). W ręce mundurowych wpadło 270 litrów nielegalnego alkoholu oraz aparatura do jego produkcji.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Nadodrzańskiego Odziały Straży Granicznej przechwycili nielegalny towar, jaki mieszkaniec woj. lubuskiego próbował wwieźć do Polski. To blisko dwie tony liści tytoniu, przewożone w ciężarówce
Funkcjonariusze podlaskiej KAS uderzyli w proceder nielegalnego obrotu paliwem. W wyniku działań na krajowej ósemce mundurowi z Suwałk i Budziska zatrzymali 2 ciężarówki z olejem napędowym, które wjechały do Polski z pominięciem obowiązujących w tym zakresie przepisów podatkowych.
W czwartek o godz. 14:30 w zielonogórskim ratuszu odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta. Zwołał ją we wtorek prezydent Janusz Kubicki, w związku z planami przeniesienia Izby Administracji Skarbowej z Zielonej Góry do Gorzowa.
Zielonogórscy politycy protestują przeciwko przenosinom izby skarbowej do Gorzowa. Tymczasem jak do tego doszło, wyjaśnia ministerstwo finansów
Od 1 stycznia 2018 r. Izba Administracji Skarbowej ma mieścić się nie w Zielonej Górze, a w Gorzowie. Zagrożona jest praca ponad 200 zielonogórzan. Prezydent Janusz Kubicki w mocnych słowach krytykuje pomysł i zwołuje nadzwyczajną sesję rady miasta. Winą za ewentualne przenosiny obarcza gorzowskich posłów PiS, a szczególnie Elżbietę Rafalską.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.