Śródmiejscy policjanci zatrzymali trzech pseudokibiców Legii podejrzewanych o zaatakowanie 15-letniego fana Polonii Warszawa. Najpierw gonili go autem, później pobili, okradli i naznaczyli czarnym sprayem.
Lider Teddy Boys, bojówki Legii Warszawa, został zatrzymany na Bemowie na przeładunku ogromnej ilości narkotyków. Grupa od dawna podejrzewana była o handel narkotykami.
51-letni szkoleniowiec opuszcza Raków Częstochowa, pozostawiając ten klub na czwartym miejscu w tabeli ekstraklasy, by wydobyć Legię ze strefy spadkowej.
Aż trzy polskie kluby: Raków Częstochowa, Jagiellonia Białystok i Lech Poznań wywalczyły awans z fazy ligowej Ligi Konferencji. Odpadła tylko Legia Warszawa, która pożegnała się z rozgrywkami zwycięstwem.
To produkt wybitnie nasz, niepowtarzalnie oryginalny i frapujący. Jeśli nie wypromujemy go wreszcie na arenie międzynarodowej, to ostatecznie udowodnimy, że jesteśmy marketingowymi analfabetami. [Z cyklu "A JEDNAK SIĘ KRĘCI"].
Kompromitująca porażka Legii Warszawa w Lidze Konferencji w Erywaniu nie jest taką niespodzianką, jak by się z pozoru wydawało.
- Nie, Legia Warszawa nie spadnie z ekstraklasy - mówią jej byli piłkarze Dariusz Dziekanowski i Roman Kosecki. Cezary Kucharski nie jest już tego taki pewien. Najbogatszy i najbardziej utytułowany klub w Polsce osunął się właśnie do strefy spadkowej ligowej tabeli.
Podczas "Mikołajek z Karolem Nawrockim" w Kanale Zero do studia dodzwonił się oglądający program. To był "Staruch", gniazdowy Legii Warszawa. Miał do prezydenta osobistą prośbę.
Na meczu Legii z czeską Spartą panowie usiedli razem na trybunie rodzinnej. To Braun dał Walusiowi ubrania, w które przebrał się z więziennego drelichu. I wciągnął na dobre do swojej brudnej polityki.
15 200 kibiców na Arenie Lublin obejrzało bardzo słaby mecz Motoru z Legią Warszawa zakończony remisem 1:1.
Biegacze utworzyli na ulicach Warszawy biało-czerwoną wstęgę. W tegorocznej edycji 35. Biegu Niepodległości wzięło ponad 20 tysięcy osób.
Skandal podczas niedzielnego meczu w Białymstoku, który został przerwany na prawie kwadrans, to informacja zła, a równocześnie trochę dobra.
Rumun Edward Iordanescu przestał pełnić funkcję trenera piłkarzy Legii Warszawa - ogłosił klub w piątek, dzień po porażce z Pogonią Szczecin 1:2 w 1/16 finału Pucharu Polski. 47-letni szkoleniowiec prowadził drużynę od 12 czerwca. Jego obowiązki przejmie asystent - Hiszpan Inaki Astiz.
Pogoń Szczecin była skuteczniejsza i pokonała Legię Warszawa po dogrywce 2:1. Dwaj tegoroczni finaliści w kolejnej edycji Pucharu Polski spotkali się - znów w Warszawie - już na etapie 1/16 rozgrywek.
Miał pracować we Francji, a wraca do Polski. Goncalo Feio po krótkiej i burzliwej przygodzie w Dunkierce wraca do polskiej Ekstraklasy. W Radomiaku Radom ma udowodnić, że potrafi nie tylko wzbudzać kontrowersje, ale zdobywać punkty.
W niedzielę, dniu futbolowych szlagierów, jeszcze przed ich rozpoczęciem wiedzieliśmy o swoistej wyższości polskiego nad hiszpańskim, rozegranym przez Real Madryt i Barcelonę. I o historycznej szansie, którą chyba przegapiła Legia.
Statystyki pokazują, że remis był sprawiedliwy. Czasem trzeba być zadowolonym z jednego punktu i ja taki jestem - powiedział po remisie Lecha Poznań z Legią Warszawa trener Niels Frederiksen.
Dawno nie czułem się tak głęboko zażenowany, jak podczas piłkarskiego meczu Szachtara Donieck z Legią w Krakowie.
Dwa wspaniałe gole Rafała Augustyniaka przerwały złą passę Legii Warszawa i dały jej zwycięstwo 2:1 nad Szachtarem Donieck w Krakowie, w meczu 2. kolejki Ligi Konferencji. Zachowanie kiboli z Warszawy było jednak haniebne.
- Legia ma dobrych piłkarzy, dobrego trenera, dobrych dyrektorów sportowych, dobrego prezesa, tylko wyników nie ma. Absurd - mówi "Wyborczej" Dariusz Dziekanowski, były piłkarz klubu z Warszawy.
Wizyta Janusza Walusia, oskarżenia o rasizm i oprawy uderzające w uchodźców. Stadion Legii - miejsce, które miało jednoczyć kibiców, za sprawą Żylety, staje się przestrzenią dla ekstremistów. - Kiedyś było takie powiedzenie "Tylko szmata bije brata", dziś już nieaktualne - słyszymy od szalikowców.
Funkcjonariusze CBŚP i KSP rozbili narkotykowy gang stołecznych pseudokibiców, który przemycał narkotyki z Europy Zachodniej. Grupa jest podejrzana o wprowadzenie na polski rynek ok. 2,5 tony środków odurzających.
Lech, Jagiellonia, Raków i Legia rozpoczęły w czwartek rywalizację w Lidze Konferencji Europy. Trzy pierwsze kluby wygrały, nie udało się tylko Legii.
W 1993 roku w RPA Waluś zastrzelił Chrisa Haniego, czołowego przywódcę ruchu antyapartheidowego w RPA, a teraz jak bohater został powitany przez kiboli Legii Warszawa. - Kibice z "Żylety" w 1944 roku strzelaliby do Powstańców Warszawskich i kolaborowaliby z nazistami - napisał jeden z oburzonych internautów.
Letnie okienko transferowe w piłkarskiej Ekstraklasie dobiegło końca. Było "na bogato" jak jeszcze nigdy.
Aż cztery drużyny z Ekstraklasy dostały się w tym sezonie do fazy ligowej europejskich pucharów. Wszystkie zagrają w Lidze Konferencji. W piątek dowiedziały się, z kim zagrają.
Lech Poznań poniósł w dwumeczu zwycięską porażkę, do Ligi Konferencji awansowały też Raków Częstochowa, Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa. Ta ostatnia w mrożących krew okolicznościach.
Nie wypada dłużej zwlekać. Najwyższy czas odznaczyć szefów europejskiego futbolu Orderem Orła Białego. [Z cyklu "A JEDNAK SIĘ KRĘCI"]
Liga Europy to najwyraźniej za wysokie progi dla drużyn z Ekstraklasy. Co innego Liga Konferencji - tam idą jak burza.
Robert Lewandowski z Barcelony, ale też Jeremy Sochan, koszykarz NBA czy wybitna lekkoatletka Natalia Kaczmarczyk, wielu medalistów olimpijskich i wybitnych sportowców podpisało się pod listem do Rafała Trzaskowskiego. Upominają się o halę, którą prezydent Warszawy obiecał, ale wciąż nic z tego nie wynikło.
Po rewelacyjnym początku w kontynentalnych rozgrywkach nastąpiło bolesne zderzenie z III rundą kwalifikacji. Podołała tylko Jagiellonia, pozostałe trzy nasze kluby poniosły klęski.
Chciał walczyć w klatkach, ale przeniósł się na boisko. W bieżącym sezonie będzie grał w lidze włoskiej, dla której porzuci Legię Warszawa.
W PKO BP Ekstraklasie dawno nie było tylu chętnych do jej wygrania i aż tylu nie miało ku temu argumentów. Dawno nie było lepszej okazji do przeproszenia się z polską piłką nożną.
- Mogę zapewnić, że to nie jest ostateczny kształt kadry Lecha na ten sezon - powiedział po przegranym meczu o Superpuchar Polski trener Niels Frederiksen.
Mistrz Polski Lech Poznań w meczu o Superpuchar gościł na swoim stadionie zdobywcę pucharu Polski Legię Warszawa. Górą byli goście, którzy, po objęciu prowadzenia, wyłączyli atuty Kolejorza i ostatecznie wygrali 2:1.
W niedzielę 13 lipca Lech Poznań i Legia Warszawa zagrają o pierwsze trofeum w nowym sezonie - Superpuchar Polski. To właśnie te dwa kluby najczęściej wygrywały go w przeszłości, ale częściej - sześć razy - robił to Kolejorz.
Nadeszła pora, by ujawnić, co kryło się za entuzjastycznym przyjęciem części wyników zjazdu wyborczego PZPN, dzięki któremu polski futbol zakasuje wszystkich konkurentów. [Z cyklu "A JEDNAK SIĘ KRĘCI"]
- Chłopcze, słabo się uczysz, wagarujesz i jeszcze odstajesz sportowo - usłyszał w podstawówce. Jest jedynym piłkarzem, który zdobył tytuł mistrza Polski w czterech różnych klubach.
Kibice warszawskiej Legii mają dość sposobu zarządzania klubem i zapowiadają, że nowy sezon może zacząć się od bojkotu na trybunach. "Nie finansujmy dziadostwa. Dość już życia ciągłą nadzieją w imię miłości do Legii, że dajemy szansę i teraz to już będzie lepiej" - napisali w specjalnym oświadczeniu.
W pierwszej rundzie kwalifikacji drugich pod względem prestiżu kontynentalnych rozgrywek stołeczna drużyna zmierzy się z kazachskim FC Aktobe.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.