Jeśli uda się skonsolidować dwa szpitale powiatowe: w Mielcu i Dębicy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Rzeszowie powstanie największa na Podkarpaciu placówka medyczna. Szpital uniwersytecki jest gotów wziąć kredyt, by spłacić zobowiązania partnerskich placówek.
Robimy, co możemy, żeby nasi mieszkańcy mieli coraz lepsze warunki w zakresie usług medycznych, ale za samą usługę każdy z nas płaci składki, które państwo powinno sprawiedliwie podzielić. Tak się jednak nie dzieje - przyznaje starosta olsztyński Andrzej Abako.
Gabriel Dors, dyrektor powiatowego szpital w Lublińcu przyznaje, że to pomysł nowatorski na skalę ogólnopolską.
W terminie składania ofert w przetargu, który minął w ubiegłym tygodniu, nikt się nie zgłosił. Wstępne zainteresowanie wykazywały Grupa LUX MED oraz Grupa American Heart of Poland.
Szpital w Łęcznej generuje milionowe zyski, lekarze dostają podwyżki, a pacjenci krótko czekają na badania. Dyrektor Krzysztof Bojarski znalazł sposób na polską ochronę zdrowia.
To o czym przebąkiwano od dawna, stało się już oficjalnie. Borykający się od wielu lat z problemami finansowym szpital powiatowy w Lublińcu od 1 lutego 2025 r. zawiesił prace pięciu kluczowych oddziałów. Placówce brakuje pieniędzy i lekarzy
Dyrekcja szpitala powiatowego w Inowrocławiu chce zamknąć oddział wewnętrzny z powodu braku lekarzy. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki nie wyrazi na to zgody. - Pomożemy jednak znaleźć personel - zapowiedział wicewojewoda Piotr Hemmerling.
Po rozbudowie i modernizacji w szpitalu powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim otwarto oddział rehabilitacyjny. Sfinansowano ją w większości z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.
Od teraz będzie nowocześniej i przyjaźniej. Mali pacjenci będą mogli w Iłży dochodzić do zdrowia w zupełnie innych, bardziej komfortowych warunkach.
Co my tu mamy naprawiać? Przecież to cały kraj jest zje... - rzuciła jedna z lekarek szpitala w Oławie na zebraniu w obronie dyrektora. Starostwo chce go odwołać za długi. Tylko że w identycznej sytuacji jest ponad 200 szpitali powiatowych w Polsce.
Dyrektor szpitala w Lesku ma do połowy września przedstawić plan naprawczy szpitala. Można się spodziewać likwidacji niektórych oddziałów. Czy w Bieszczadach zniknie ostatnia porodówka i pacjentki będą musiały rodzić w szpitalach oddalonych o wiele kilometrów?
Do nowego budynku wprowadzą się oddziały wewnętrzny i rehabilitacji oraz sala diagnostyki z rezonansem magnetycznym. Jak deklaruje Starostwo Powiatowe w Radomiu, wkrótce pierwsi pacjenci będą mogli z nich korzystać.
Lekarzy dramatycznie brakuje w placówkach w całym kraju. - 31 lat minęło, jak pracuję w oławskim szpitalu, od stażysty po dyrektora. To nic nadzwyczajnego, że dyżuruję. Lekarzy brakuje też na innych oddziałach - mówi Andrzej Dronsejko.
Decyzją wojewody mazowieckiego został bowiem wyznaczony jako placówka jednoimienna dedykowana leczeniu chorych zakażonych koronawirusem.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.