Karol Nawrocki zawetował ustawę dotyczącą przewozu betonów i mieszanek na bazie spoiw mineralnych. Prezydent wskazał, że kolejne obciążenia biurokratyczne i administracyjne mogą przyczynić się do upadku przedsiębiorców.
Karol Nawrocki zawetował ustawę o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrocie paliwami opałowymi. Przepisy miały rozszerzyć system monitorowania SENT o przewóz betonu towarowego i innych mieszanek na bazie spoiw mineralnych w formie gotowej do wylania masy.
Prezydent wetuje ustawę w trosce o przedsiębiorców
Nawrocki sprzeciwił się ustawie ze względu "na próbę obciążenia polskich przedsiębiorców kosztami walki z przestępczością podatkową", jak czytamy w komunikacie Kancelarii. W jego ocenie kolejne obciążenie biurokratyczne i administracyjne mogłoby przyczynić się do upadku przedsiębiorców. "Państwo nie powinno traktować każdego z nich jak potencjalnego przestępcy" - czytamy dalej.
Wszystkie komentarze
A myślisz że skąd biorą kasę?
Potem odwracają kot ogonem, że „PO kradnie”
Ale
To PO wprowadziła jpk i teraz chce włączyć z szarą strefa… nikt nie walczy z uczciwymi przedsiębiorcami przecież… to tak jak z ksef. Mi nie przeszkadza. Przeszkadza pewnie komuś kto wakacje wlicza w koszty (to najmniejszy kaliber przewinień u naszych przedsiębiorców)…
I to oburzenie jak się zwiększa płace minimalna… ;)
Wg ustawy restrykcjom SENT miał podlegać transport już 50 kg betonu. Wrzuciłbyś do bagażnika dwa worki z Castoramy do naprawy podmurówki i już mógłbyś zapłacić wielką karę gdybyś się nie zarejestrowł w US, wypełnił stos formularzy, założył GPS, zalogował w systemie. Miałbyś też obowiązek zważyć te worki, bo a nuż Castorama kilogram więcej w gratisie nasypała. I pamiętaj, że gdy będziesz wiózł do PSOK albo wysyłał z Olx więcej niż 10 kg ciuchów albo 10 par butów to podlegasz pod te przepisy, bo one JUŻ w tej grupie towarowej obowiązują.
Nie zwalczał, tylko przejmował rynek.
Trzeba było myśleć zanim miesiącami właziłeś Kaczyńskiemu w tyłek. Teraz twoja wiarygodność jest na poziomie zerowym, jak to pisowskiego czopka.
to zwalczanie to było na łamach gazet i opanowanej prze pis TVP, zwanej w tamtych latach kur...wizją
PiS mówił, że zwalcza. Tak jak deklaruje posiadanie sumienia czy też kierowanie się enigmatycznymi "wartościami chrześcijańskimi".
Nie zapomnij o mitycznym suwerenie - bycie chcącym być dymanym i okradanym na każdym kroku.
Nawet nie przeczytałeś CZEGO miała dotyczyć ta ustawa a juz kłamiesz i wypisujesz takie brednie że tego czytać się nie daje.
Umiesz merytorycznie? No słucham, pokaż te brednie. Brednie to są w 99% komentarzy.
mądralo, sucha zaprawa murarska to nie jest beton i nie podlega pod te regulacje
Nie rozmawiaj z durniami. On nie wie co to beton. Pajac Piertolony;)
Jako osoba nieprowadząca działalności też? Serio pytam.
A ty co, kolejny który nie odróżnia cementu od betonu? I to od betonu towarowego? Jeśli chcesz to wozić w bagażniku, gratuluję i życzę powodzenia.
Zajrzyj do marketu budowlanego i sprawdź, że można kupić gotowe zaprawy betonowe w workach. W że trzeba dodać wodę, to życzę powodzenia w tłumaczeniu tego skarbowcowi goniącemu za premią. Za jakieś 5 lat może wygrasz w NSA. Może.
Nie wiem. A skarbowcowi to obojętne. Premię dostaje od nałożonej kary, a jak za 5 lat wygrasz w NSA to nikt mu jej nie odbierze. Niestety tak to działa.
Coś mi mówi, że należysz do grupy, która przeklina na KSEF (wybacz, jeśli pochopnie). Ja natomiast uważam że dobrze się stało, że PiS wpadł na ten pomysł kilka lat temu.
Stul wreszcie swoj parszywy pysk - prawacka PADLINO!
Ty serio prosisz o radę jednego z większych forumowych trolli?
Znowu kłamstwa znanego trolla. W kosz go.
Czeka na betonowe buty.
Sam jest betonem, to się zna.
Ma od tego fachowców. Taka Kempa na przykład...
Działając w zorganizowanej grupie przestępczej PiS, lub wcześniejszej, najprawdopodobnie rosyjskiej, to kto wie ile betonowych butów komu przyprawił. Sutenerstwo to jedyne potwierdzone źródło dochodu, o jakich jeszcze nie wiemy?
Naczelny XUJ postawil sie twardo, jak beton!
To wybitny znawca betonu. Wystarczy spojrzeć na skład jego kancelarii. Miłośnik snusów zna się również na różnych meszankach.
Krypto beton.
Putin jak zawsze.
Cementownie z Ukrainy…
Oj ktoś się wkurzył:) jest mnóstwo cementu z Ukrainy a nasze mają przez to przestoje. 1-1,5 mln ton rocznie. Tamci nie inwestowali w dekarboksylację… a nasze cementownie i owszem. To też przeciwko takiej nierównej konkurencji działania (i żeby nie było Ukraińcy to tacy sami ludzie jak my i trzeba ich wspierać).
Won smieciu.
i choć to logice/fizyce wbrew
IQ jest wartością ujemną
Amerykański przynajmniej umie dymać ruskich, nasz jest usłużny jak tylko może.
Zrby miec iloraz inteligencji to trzeba miec inteligencje > 0 !!
NIE, to ruscy go DYMAJA!
Oby go wypędzono wcześniej, tylko wstyd przynosi.
Jestem przekonany że naród bardzo ochoczo będzie próbował go wybrać na kolejną kadencję, tak samo jak wcześniej wybrał dwukrotnie Dudę.
Nie mieszajmy pojęć. Upośledzona umysłowo parafialna ciemnota i polskojęzyczna swołocz tęskniąca za "ruskim mirem", to jeszcze nie "naród".
To w PL około 45-50% wyborców.
Ma mnóstwo prerogatyw. Ostatnią z nich (trzydziesta) jest możliwością podania się do dymisji. To powinno odbyć się po 29 wecie.
Duda az takim szkodnikiem nie był , choc nie sądziłem że to napiszę, ale patrząc na Batyra to ......
Likwidacja konstytucji nie była szkodą?
Obecny szkodnik tylko z tego korzysta co mu dureń przygotował.
nawet lepiej, pol kadencji!
Jest dokładnie przeciwnie, spokojnie dojedzie do drugiej kadencji
problem w tym, ze nie wiadomo czy naród go wybrał czy przekręcili te wybory, bo jest niepoliczony
bo na nią nie zasługujemy. jak widać po naszych wyborach.
O suwerenie złożonym z pozytecznych idiotow. #bylenietrzaskowski
O naszym oglupionym spoleczenstwie