Karol Nawrocki zawetował ustawę dotyczącą przewozu betonów i mieszanek na bazie spoiw mineralnych. Prezydent wskazał, że kolejne obciążenia biurokratyczne i administracyjne mogą przyczynić się do upadku przedsiębiorców.

Karol Nawrocki zawetował ustawę o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrocie paliwami opałowymi. Przepisy miały rozszerzyć system monitorowania SENT o przewóz betonu towarowego i innych mieszanek na bazie spoiw mineralnych w formie gotowej do wylania masy. 

Prezydent wetuje ustawę w trosce o przedsiębiorców

Nawrocki sprzeciwił się ustawie ze względu "na próbę obciążenia polskich przedsiębiorców kosztami walki z przestępczością podatkową", jak czytamy w komunikacie Kancelarii. W jego ocenie kolejne obciążenie biurokratyczne i administracyjne mogłoby przyczynić się do upadku przedsiębiorców. "Państwo nie powinno traktować każdego z nich jak potencjalnego przestępcy" - czytamy dalej. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Małgorzata Bujara
Małgorzata Bujara poleca
Czytaj teraz
Więcej
Komentarze
Widzę, że do kryptowalutowcôw dołączyła też mafia vatowska. A PiS ja kiedyś tak gorliwie zwalczał…
@ogick
A myślisz że skąd biorą kasę?
Potem odwracają kot ogonem, że „PO kradnie”
Ale
To PO wprowadziła jpk i teraz chce włączyć z szarą strefa… nikt nie walczy z uczciwymi przedsiębiorcami przecież… to tak jak z ksef. Mi nie przeszkadza. Przeszkadza pewnie komuś kto wakacje wlicza w koszty (to najmniejszy kaliber przewinień u naszych przedsiębiorców)…
I to oburzenie jak się zwiększa płace minimalna… ;)
już oceniałe(a)ś
@ogick
Wg ustawy restrykcjom SENT miał podlegać transport już 50 kg betonu. Wrzuciłbyś do bagażnika dwa worki z Castoramy do naprawy podmurówki i już mógłbyś zapłacić wielką karę gdybyś się nie zarejestrowł w US, wypełnił stos formularzy, założył GPS, zalogował w systemie. Miałbyś też obowiązek zważyć te worki, bo a nuż Castorama kilogram więcej w gratisie nasypała. I pamiętaj, że gdy będziesz wiózł do PSOK albo wysyłał z Olx więcej niż 10 kg ciuchów albo 10 par butów to podlegasz pod te przepisy, bo one JUŻ w tej grupie towarowej obowiązują.
już oceniałe(a)ś
@ogick
Nie zwalczał, tylko przejmował rynek.
już oceniałe(a)ś
@mirkomzz
Trzeba było myśleć zanim miesiącami właziłeś Kaczyńskiemu w tyłek. Teraz twoja wiarygodność jest na poziomie zerowym, jak to pisowskiego czopka.
już oceniałe(a)ś
@ogick
to zwalczanie to było na łamach gazet i opanowanej prze pis TVP, zwanej w tamtych latach kur...wizją
już oceniałe(a)ś
@ogick
PiS mówił, że zwalcza. Tak jak deklaruje posiadanie sumienia czy też kierowanie się enigmatycznymi "wartościami chrześcijańskimi".
już oceniałe(a)ś
@Demetria111
Nie zapomnij o mitycznym suwerenie - bycie chcącym być dymanym i okradanym na każdym kroku.
już oceniałe(a)ś
@mirkomzz
Nawet nie przeczytałeś CZEGO miała dotyczyć ta ustawa a juz kłamiesz i wypisujesz takie brednie że tego czytać się nie daje.
już oceniałe(a)ś
@Davien
Umiesz merytorycznie? No słucham, pokaż te brednie. Brednie to są w 99% komentarzy.
już oceniałe(a)ś
@mirkomzz
mądralo, sucha zaprawa murarska to nie jest beton i nie podlega pod te regulacje
już oceniałe(a)ś
@slwk
Nie rozmawiaj z durniami. On nie wie co to beton. Pajac Piertolony;)
już oceniałe(a)ś
@mirkomzz
Jako osoba nieprowadząca działalności też? Serio pytam.
już oceniałe(a)ś
@mirkomzz
A ty co, kolejny który nie odróżnia cementu od betonu? I to od betonu towarowego? Jeśli chcesz to wozić w bagażniku, gratuluję i życzę powodzenia.
już oceniałe(a)ś
@mrrrwrrr
Zajrzyj do marketu budowlanego i sprawdź, że można kupić gotowe zaprawy betonowe w workach. W że trzeba dodać wodę, to życzę powodzenia w tłumaczeniu tego skarbowcowi goniącemu za premią. Za jakieś 5 lat może wygrasz w NSA. Może.
już oceniałe(a)ś
@ogick
Nie wiem. A skarbowcowi to obojętne. Premię dostaje od nałożonej kary, a jak za 5 lat wygrasz w NSA to nikt mu jej nie odbierze. Niestety tak to działa.
już oceniałe(a)ś
@mirkomzz
Coś mi mówi, że należysz do grupy, która przeklina na KSEF (wybacz, jeśli pochopnie). Ja natomiast uważam że dobrze się stało, że PiS wpadł na ten pomysł kilka lat temu.
już oceniałe(a)ś
@mirkomzz
Stul wreszcie swoj parszywy pysk - prawacka PADLINO!
już oceniałe(a)ś
@ogick
Ty serio prosisz o radę jednego z większych forumowych trolli?
już oceniałe(a)ś
@mirkomzz
Znowu kłamstwa znanego trolla. W kosz go.
już oceniałe(a)ś
Wszystkim madrusiom z forum polecam dzisiejszy artykuł na Gazecie o twórczej interpretacji skarbówki odnośnie zbiórek internetowych. Na worku z Castoramy jest napis "Beton gotowy", więc urzędnik nie będzie musiał wykazywać się jakąkolwiek twórczością.
już oceniałe(a)ś
I nawet na betonach i mieszankach się zna ? Ho, ho, ho ...!
@haj
Czeka na betonowe buty.
już oceniałe(a)ś
@haj
Sam jest betonem, to się zna.
już oceniałe(a)ś
@haj
Ma od tego fachowców. Taka Kempa na przykład...
już oceniałe(a)ś
@haj
Działając w zorganizowanej grupie przestępczej PiS, lub wcześniejszej, najprawdopodobnie rosyjskiej, to kto wie ile betonowych butów komu przyprawił. Sutenerstwo to jedyne potwierdzone źródło dochodu, o jakich jeszcze nie wiemy?
już oceniałe(a)ś
@haj
Naczelny XUJ postawil sie twardo, jak beton!
już oceniałe(a)ś
@haj
To wybitny znawca betonu. Wystarczy spojrzeć na skład jego kancelarii. Miłośnik snusów zna się również na różnych meszankach.
już oceniałe(a)ś
Ciekawe, kto tym razem zapłacił alfonsowi?
@Baltazar77
Krypto beton.
już oceniałe(a)ś
@Baltazar77
Putin jak zawsze.
już oceniałe(a)ś
@Baltazar77
Cementownie z Ukrainy…
już oceniałe(a)ś
@jaciuba
Oj ktoś się wkurzył:) jest mnóstwo cementu z Ukrainy a nasze mają przez to przestoje. 1-1,5 mln ton rocznie. Tamci nie inwestowali w dekarboksylację… a nasze cementownie i owszem. To też przeciwko takiej nierównej konkurencji działania (i żeby nie było Ukraińcy to tacy sami ludzie jak my i trzeba ich wspierać).
już oceniałe(a)ś
@jaciuba
Won smieciu.
już oceniałe(a)ś
Iloraz inteligencji taki sam jak u tego amerykańskiego.
@jozzamojskiego
i choć to logice/fizyce wbrew
IQ jest wartością ujemną
już oceniałe(a)ś
@jozzamojskiego
Amerykański przynajmniej umie dymać ruskich, nasz jest usłużny jak tylko może.
już oceniałe(a)ś
@jozzamojskiego
Zrby miec iloraz inteligencji to trzeba miec inteligencje > 0 !!
już oceniałe(a)ś
@yasioo82
NIE, to ruscy go DYMAJA!
już oceniałe(a)ś
Samym wetowaniem daleko nie zajedzie. Oby to była jego ostatnia kadencja.
@kaczorciech
Oby go wypędzono wcześniej, tylko wstyd przynosi.
już oceniałe(a)ś
@kaczorciech
Jestem przekonany że naród bardzo ochoczo będzie próbował go wybrać na kolejną kadencję, tak samo jak wcześniej wybrał dwukrotnie Dudę.
już oceniałe(a)ś
@Gonzoe
Nie mieszajmy pojęć. Upośledzona umysłowo parafialna ciemnota i polskojęzyczna swołocz tęskniąca za "ruskim mirem", to jeszcze nie "naród".
już oceniałe(a)ś
@Baltazar77
To w PL około 45-50% wyborców.
już oceniałe(a)ś
@kaczorciech
Ma mnóstwo prerogatyw. Ostatnią z nich (trzydziesta) jest możliwością podania się do dymisji. To powinno odbyć się po 29 wecie.
już oceniałe(a)ś
@Gonzoe
Duda az takim szkodnikiem nie był , choc nie sądziłem że to napiszę, ale patrząc na Batyra to ......
już oceniałe(a)ś
@Davien
Likwidacja konstytucji nie była szkodą?
Obecny szkodnik tylko z tego korzysta co mu dureń przygotował.
już oceniałe(a)ś
@kaczorciech
nawet lepiej, pol kadencji!
już oceniałe(a)ś
@kaczorciech
Jest dokładnie przeciwnie, spokojnie dojedzie do drugiej kadencji
już oceniałe(a)ś
@Gonzoe
problem w tym, ze nie wiadomo czy naród go wybrał czy przekręcili te wybory, bo jest niepoliczony
już oceniałe(a)ś
niedługo sąsiedzi zawetują naszą niepodległość!
@malgorzata07
bo na nią nie zasługujemy. jak widać po naszych wyborach.
już oceniałe(a)ś
Wyjątkowy prymityw. Facet bez najmniejszej ogłady. Taki buc ma prawie 50% sympatyków. O czym to świadczy?
@witoldo2
O suwerenie złożonym z pozytecznych idiotow. #bylenietrzaskowski
już oceniałe(a)ś
@witoldo2
O naszym oglupionym spoleczenstwie
już oceniałe(a)ś
Beton broni betonu.
już oceniałe(a)ś
CxTxVvSLmLVw8YT/WyORTYR7xhrnFTa4Sey1oapbmVQ=